Jelen Általános Szerződési Feltételek (a továbbiakban: ÁSZF) tartalmazza az Albániai Tengerparti Nyaralás (Falussy Péter E. V.) (székhely: 9700 Szombathely, Éhen Gyula tér 3., 2/21., adószám: 68695280-1-38, a továbbiakban: Szolgáltató) és a szolgáltatást igénybe vevő természetes személy (továbbiakban: Megrendelő) közötti szerződés általános feltételeit, Szolgáltató és a Megrendelő jogait és kötelezettségeit.
A szerződés tárgya - a Szolgáltató által nyújtott egyéb szálláshely szolgáltatás, foglalás - az Albániában található apartman bérlése jelen feltételek szerint történik.
2. Foglalási feltételek
- Az apartman ára 01.01-05.31. között 60 euró/éjszaka, 07.01-09.15. között 80 euró/éjszaka, 09.16-12.31. között ismét 60 euró/éjszaka.
- Minimum bérlési idő:
- Főszezonban: 7 éjszaka (8 nap).
- Elő- és utószezonban: 3 éjszaka (4 nap).
- A foglalás menete:
- A vendég a honlapon található űrlapon keresztül foglalási kérelmet küld a Szolgáltató részére.
- A Szolgáltató a foglalást egy e-mail és a számla elküldésével hagyja jóvá.
- A foglalás akkor válik érvényessé, ha a vendég átutalta vagy készpénzben kifizette a lefoglalt időszakot, és erről a Szolgáltató újabb e-mailben tájékoztatja a vendéget, ezzel véglegesíti a foglalást.
3. Fizetés
- A fizetés történhet:
- Banki átutalással, 8 napon belül, euróban a CIB Banknál vezetett 107001277029436750000005 számlaszámra.
- Készpénzben euróban, előre egyeztetett helyszínen (Budapest, Szombathely, Pécs, Miskolc vagy ezek körnéyén).
4. Lemondás
- A foglalás összege nem visszatérítendő, lemondás esetén sem.
5. A vendég jogai és kötelezettségei
- A vendég jogosult az apartman rendeltetésszerű használatára a foglalásban meghatározott időtartam alatt.
- A vendég kötelezettsége az apartmanban található berendezések és eszközök rendeltetésszerű használata, valamint azok épségének megőrzése.
- A vendég köteles a foglalás szerinti időtartamot tiszteletben tartani és az apartmant az előre meghatározott időben elhagyni.
- A vendég kártérítési felelősséggel tartozik az apartmanban okozott károkért.
- A tartózkodás idején felmerülő bármely probléma esetén a Szolgáltatót telefonon, illetve írásban a falussy.peter@gmail.com címen értesíteni, a felmerült probléma mielőbbi megoldása érdekében.
- A Vendég panasztételi joga a szálláshely elhagyását követően megszűnik.
6. A Szolgáltató jogai és kötelezettségei
- A Szolgáltató köteles az apartmant a foglalásban meghatározott időpontban tiszta és használatra kész állapotban átadni.
- A Szolgáltató köteles biztosítani, hogy az apartman megfeleljen a leírásnak és az érintett jogszabályi előírásoknak.
- Szolgáltató köteles a Vendég tartózkodása alatti panaszát kivizsgálni és megtenni a szükséges lépéseket a probléma kezelésére.
- Szolgáltató köteles továbbá az apartman üzemeltetőjének telefonos elérhetőségét megadni a Vendégnek, az ott tartózkodása alatt esetleg felmerült problémák, kérdések rendezése érdekében.
- A Szolgáltató jogosult a vendég szerződésszegése esetén a foglalást érvénytelennek nyilvánítani és az apartman használatát megtagadni.
Megrendelő jelen ÁSZF-et a foglalási kérelemmel fogadja el. Megrendelő egyúttal az ÁSZF-et magára nézve kötelezőnek ismeri el.
Megrendelő továbbá hozzájárul, hogy az Albániai Tengerparti Nyaralás honlapjáról történő foglalás során megadott és kezelt személyes adatait Szolgáltató az ÁSZF-nek megfelelő célból, módon és mértékben kezelje.
7. Kapcsolattartás
- E-mail: falussy.peter@gmail.com
- Telefon: +36 20 500-8979
8. Egyebek
A Szolgáltató fenntartja a jogot jelen ÁSZF egyoldalú módosítására. A módosítások a weboldalon való megjelenéskor lépnek hatályba.
Panaszkezelés rendje
Az Albániai Tengerparti Nyaralás célja, hogy valamennyi foglalását megfelelő minőségben, a Megrendelő teljes megelégedettsége mellett teljesítse. Amennyiben a Megrendelőnek mégis valamilyen panasza van a szerződéssel vagy annak teljesítésével kapcsolatban, panaszát a fenti e-mail címen, vagy levél útján is közölheti.
A Szolgáltató a szóbeli panaszt azonnal megvizsgálja, és szükség szerint orvosolja. Ha a vásárló a panasz kezelésével nem ért egyet, a szolgáltató a panaszról és az azzal kapcsolatos álláspontjáról haladéktalanul jegyzőkönyvet vesz fel, és annak egy másolati példányát átadja a vásárlónak.
Ha a panasz azonnali kivizsgálása nem lehetséges, a szolgáltató a panaszról jegyzőkönyvet vesz fel és annak egy másolati példányát átadja a vásárlónak. Szolgáltató az írásbeli panaszt 30 napon belül írásban is megválaszolja, esetleges panaszt elutasító álláspontját írásban is megindokolja. Szolgáltató a válasz másolati példányát 3 évig megőrzi, s azt az ellenőrző hatóságoknak kérésükre bemutatja.
Tájékoztatjuk, hogy a panaszának elutasítása esetén panaszával hatósági vagy békéltető testület eljárását kezdeményezheti, az alábbiak szerint:
A Megrendelő panasszal fordulhat a fogyasztóvédelmi hatósághoz: a fogyasztóvédelmi hatóság kijelöléséről szóló 387/2016. (XII. 2.) Korm. rendelet szerint, illetve a megyeszékhely szerinti járási hivatalok, másodfokon országos illetékességgel a Vas Vármegyei és a Győr-Moson-Sopron Vármegyei Kormányhivatal jár el.
E-mail:
- fogyasztovedelem@vas.gov.hu
- fogyasztovedelem@gyor.gov.hu
A Fogyasztónak panasza esetén lehetősége van békéltető testülethez fordulni, melyek elérhetőségét itt találja:
Vas Vármegyei Békéltető Testület
Címe: 9700 Szombathely, Honvéd tér 2.
Telefonszáma: (94) 312-356
Fax száma: (94) 316-936
Név: Dr. Kövesdi Zoltán
E-mail cím: pergel.bea@vmkik.hu
Győr-Moson-Sopron Vármegyei Békéltető Testület
Címe: 9021 Győr, Szent István út 10/a.
Telefonszáma: (96) 520-202; 520-217
Fax száma: (96) 520-218
Név: Horváth László
E-mail cím: bekeltetotestulet@gymskik.hu;
A békéltető testület hatáskörébe tartozik a fogyasztói jogvita bírósági eljáráson kívüli rendezése. A békéltető testület feladata, hogy megkísérelje a fogyasztói jogvita rendezése céljából egyezség létrehozását a felek között, ennek eredménytelensége esetén az ügyben döntést hoz a fogyasztói jogok egyszerű, gyors, hatékony és költségkímélő érvényesítésének biztosítása érdekében. A békéltető testület a fogyasztó vagy a Szolgáltató kérésére tanácsot ad a fogyasztót megillető jogokkal és a fogyasztót terhelő kötelezettségekkel kapcsolatban.
Szolgáltatót a békéltető testületi eljárásban együttműködési kötelezettség terheli. Ennek keretében köteles a válasziratát megküldeni a békéltető testület számára és a meghallgatáson egyezség létrehozatalára feljogosított személy részvételét biztosítani. Amennyiben a vállalkozás székhelye vagy telephelye nem a területileg illetékes békéltető testületet működtető kamara szerinti megyébe van bejegyezve, a vállalkozás együttműködési kötelezettsége a fogyasztó igényének megfelelő írásbeli egyezségkötés lehetőségének felajánlására terjed ki.
Amennyiben a fogyasztó nem fordul békéltető testülethez, vagy az eljárás nem vezetett eredményre, úgy a fogyasztónak a jogvita rendezése érdekében lehetősége van bírósághoz fordulni. A pert keresetlevéllel kell megindítani, amelyben az alábbi információkat kell feltüntetni:
- az eljáró bíróságot;
- a feleknek, valamint a felek képviselőinek nevét, lakóhelyét és perbeli állását;
- az érvényesíteni kívánt jogot, az annak alapjául szolgáló tényeknek és azok bizonyítékainak előadásával;
- azokat az adatokat, amelyekből a bíróság hatásköre és illetékessége megállapítható;
- a bíróság döntésére irányuló határozott kérelmet.
A keresetlevélhez csatolni kell azt az okiratot, illetve annak másolatát, amelynek tartalmára bizonyítékként hivatkozik.
Vegyes rendelkezések
Amennyiben jelen ÁSZF valamely rendelkezése érvénytelen vagy érvénytelenné válik, úgy ez a rendelkezés az ÁSZF többi rendelkezését nem érinti.
Jelen ÁFSZ-ben nem részletezett kérdésekre a Polgári Törvénykönyvről szóló 2013. évi V. törvény szabályai az irányadók.
Jelen ÁSZF határozatlan időtartamra szól.